Reactie Haagse VVD op de begroting: College lost financiële problemen op zonder de rekening neer te leggen bij de Hagenaar

De gemeente Den Haag moet er zijn voor haar inwoners en niet andersom. Deze begroting is daar een mooi voorbeeld van, want het college komt met mooie plannen vóór de inwoners van onze stad zonder dat zij daarvoor extra gaan betalen.

VVD-fractievoorzitter Frans de Graaf: ‘De uitgaven lopen op, terwijl de inkomsten van de gemeente teruglopen. Juist dan is het belangrijk om kritisch te kijken naar je eigen uitgaven. En dat is precies wat dit college gedaan heeft, want geld dat je niet hebt dat kun je ook niet uitgeven.’

Dit is ook precies wat er gebeurt in de zorg: ‘De problemen in de zorg worden aangepakt door onder andere kritisch te kijken naar oneigenlijk gebruik en hierdoor komt er meer geld beschikbaar voor hen die het echt nodig hebben.

Dat we Den Haag mooi willen houden en zelfs nog mooier willen gaan maken, blijkt uit de woonplannen van wethouder Boudewijn Revis. We laten de karakteristieke Haagse wijken met rust en is grootschalige woningbouw alleen nog maar op de plekken waar de stad er beter of mooier van wordt, zoals rondom de stations.

Tot slot is De Graaf tevreden over de ingeslagen weg van het college om het aantal mensen in de bijstand terug te dringen.
‘Werken is goed voor de mensen zelf én goed voor de Haagse economie. Ik ben blij dat het college met het werkoffensief 500+ meer mensen naar werk gaat begeleiden. Een VVD-wens die nu uitgevoerd wordt door dit college.’​