Programmarekening 2019: Lage lasten én een mooiere stad

, Den Haag
Meer ruimte en minder regels voor de Haagse ondernemer

Iets meer dan een jaar geleden werd een nieuwe gemeenteraad gekozen en in de programmarekening, die het college van B&W vandaag gepresenteerd heeft, zien we de eerste resultaten van het nieuwe beleid.
 
VVD-fractievoorzitter Frans de Graaf: ‘Collegebeleid met een mooi VVD-tintje, want we houden de lasten laag, we hebben de laagste woonlasten van alle grote Nederlandse steden, en maken Den Haag nóg mooier.’
En dat Den Haag steeds mooier wordt, zien we concreet terug op Scheveningen: met Legoland en het programma De Kust Gezond krijgt Scheveningen steeds meer de allure en het aanzien dat zij verdient. 
 
Uiteraard vallen de tekorten in de zorg, met name op Jeugd en WMO, op. De gemeente staat hier voor de grote uitdaging om, ondanks de enorm stijgende vraag, de kosten beheersbaar te houden. De Graaf: ‘Uiteraard houden we deze tekorten scherp in de gaten, maar we hebben alle vertrouwen in onze wethouder. Zij is de juiste vrouw op deze plek.’
 
Tot slot heeft Frans de Graaf ook nog een kleine kritische noot op het gebied van bijstandsverlening en inkomensvoorziening: ‘goed om te zien dat de gemeente op deze post zeven miljoen overhoudt, maar de VVD ziet graag nog meer mensen aan het werk gaan dit jaar. Zo kunnen we er voor zorgen dat dit voordeel volgend jaar nóg hoger uitvalt.’