Overlastgevende buren sneller aanpakken door ASO-wet

, Den Haag

’s Nachts wil je gewoon rustig kunnen slapen en niet elke nacht wakker liggen van luidruchtige buren.
Deze moeten bij overlast zo snel mogelijk aangepakt worden en gelukkig kan dat nu ook dankzij de ASO-wet.

De ASO-wet is een initiatief van de VVD en met deze wet kan minder ernstige, maar soms zeer vervelende overlast worden aangepakt. Voor de invoering van de ASO-wet waren er eigenlijk maar twee opties voor overlastgevende buren: een waarschuwing of een uithuisplaatsing. Een waarschuwing werd vaak niet serieus genomen door de overlastgevers en de uithuisplaatsing was zo’n zwaar middel, dat dit weinig werd toegepast. VVD-raadslid Ingrid Michon: ‘Dankzij deze nieuwe wet zijn er meer mogelijkheden om overlastgevende buren aan te pakken en is het aan de burgemeester wat deze overlastgevende buur moet doen of laten om de situatie te verbeteren, uiteraard wel pas nadat een waarschuwing is gegeven en bemiddeling niets opgeleverd heeft.’

Het is heel goed nieuws dat deze wet nu ook in Den Haag wordt ingevoerd en toegepast kan worden, vindt de Haagse VVD. Michon: ‘Den Haag is een prachtige stad om te wonen en dat woonplezier mag niet verpest worden door een paar overlastgevende buren!’

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *