Lok walvissen naar kust Kijkduin

, Kijkduin en Ockenburgh
Lok walvissen naar kust Kijkduin

De Haagse VVD wil dat de gemeente walvissen naar de kust van Kijkduin lokt. De afgelopen tijd zwom er geregeld een walvis voor de Haagse kust, die de massaal toegestroomde mensen verraste met het wapperen van zijn staart en zelfs af en toe een sprong liet zien. De Haagse VVD ziet kansen voor de lokale economie.

VVD-raadslid Chris van der Helm: “De bultrug zorgde ervoor dat veel dagjesmensen en toeristen een kijkje kwamen nemen op Kijkduin. Dat was erg welkom voor de lokale economie, omdat er minder bezoekers zijn door de verbouwing.”

De partij wil daarom dat de gemeente in contact treedt met een Amerikaans onderzoeksbureau dat een apparaat ontwikkeld heeft om walvissen te kunnen lokken.

Van der Helm: “dit is een ideale kans om opnieuw walvissen voor de Haagse kust te krijgen. De dieren zijn schitterend om te zien en stimuleren de lokale economie door het aantrekken van vele bezoekers. Misschien dat we op termijn wel met bootjes tussen de walvissen kunnen varen, zoals in andere landen.”

De partij heeft schriftelijke vragen gesteld aan het gemeentebestuur.

Bijlage: