Haagse VVD in het nieuws: Pak criminele inmenging sportclubs aan

Dagblad070.nl, vrijdag 9 november 2019

De lokale politiek wil weten hoe groot de problemen met criminele inmenging in amateursportclubs in de stad zijn en wat de gemeente eraan gaat doen. Daarom hebben de VVD-fracties van de vier grootste steden schriftelijke vragen gesteld.
“Onze sporters en vrijwilligers moeten beschermd worden tegen criminelen. Je moet je veilig voelen tijdens het sporten, criminaliteit hoort daar niet bij”, stelt Chris van der Helm, sportwoordvoerder namens de Haagse VVD. Uit het onderzoek van RTL Nieuws blijkt dat er zeker zeventig voetbalclubs aangeven last te hebben criminele inmenging. Sportwoordvoerder van de Rotterdamse VVD-fractie Pascal Lansink-Bastemeijer: “Dat is heel veel, we willen daarom van de wethouder snel duidelijkheid over de situatie in onze gemeentes: waar zit het, welke vormen heeft het? Dan kunnen we het hard aanpakken.” Tess Meerding, sportwoordvoerder VVD Utrecht, vult aan: “Dit onderzoek richt zich op amateurvoetbalclubs. In onze steden hebben we ook veel andere sportverengingen, we willen dat de gemeente ook daar in kaart brengt of er criminele inmenging is.” Marianne Poot van VVD Amsterdam trekt de parallel met ondermijning, de verweving van de onder- en bovenwereld: “We maken ons al jaren hard om ondermijning te stoppen en bijvoorbeeld witwassen aan te pakken. Daar wil ik nu ook de sportclubs bij betrekken.”