Haagse VVD in de pers: VVD wil binnen pinnen

Dagblad070.nl, woensdag 18 december 2019

De Haagse VVD wil dat het stadsbestuur gaat onderzoeken hoeveel plofkraken er in Den Haag zijn geweest en wat daar het risico van is voor omwonenden. De partij heeft schriftelijke vragen daarover aangekondigd. Ook wil ze dat het stadsbestuur gaat kijken hoe pinnen op een veiligere manier kan worden gefaciliteerd, de partij denkt daarbij aan pinautomaten in winkels en op het stadhuis.
Frans de Graaf stelde in het radioprogramma Rob’s Tussendoortje op Den Haag FM voor om met ondernemers in gesprek gaat met de vraag of zij pinautomaten in hun winkel willen faciliteren. Maandag werd bekend dat het niet meer mogelijk is om buiten bij een automaat te pinnen tussen elf uur in de avond en zeven uur in de ochtend, dit om nachtelijke plofkraken tegen te gaan.
Het is wat de VVD-er betreft aan de ondernemer zelf om te bepalen of die een pinautomaat wil, toch ziet De Graaf graag dat het stadsbestuur hierover in gesprek gaat met ondernemers.