Haagse VVD in de pers: Sla handen ineen voor het Internationale Vuurwerkfestival

Algemeen Dagblad, 21 mei 2019

door Anne Kompagnie

Werk met strandtenthouders samen om dit jaar een veilige en verantwoorde editie van het Internationale Vuurwerkfestival Scheveningen op poten te zetten. Dat pleidooi doet de Haagse VVD-fractie richting de gemeente.

Op dit moment is niet duidelijk of en wanneer het festival precies gaat plaatshebben. Gemikt wordt op een datum na de zomer, omdat de enorme drukte tijdens de zomervakantie een potentieel onveilige situatie kan veroorzaken. Vorig jaar trok het festival tot 100.000 bezoekers per avond naar het Scheveningse strand.

,,De houding van de gemeente naar de strandtenthouders toe is nu: kom maar met een aanvraag, dan gaan wij die beoordelen’’, constateert VVD-fractielid Judith Oudshoorn. ,,Maar in plaats van deze ondernemers de papieren jungle in te sturen, kun je als gemeente ook constructief meedenken over hoe we het festival kunnen door laten gaan met meer ingebouwde veiligheid.’’

Behapbaar
Verzetten naar een datum na de zomer lost wat haar betreft niets op. ,,Ik zie niet zo goed in waarom het in september veiliger zou zijn dan in augustus. Het is een populair en geliefd evenement dat behouden moet blijven. Maar ook ik merkte vorig jaar als bezoekster met kinderen dat het wel héél erg druk werd. Daarom pleit ik voor een goed overleg met brandweer en gemeente aan de tafel, met als insteek: het festival komt er sowieso, maar het moet wel behapbaar blijven.’’