Haagse VVD in de pers: ‘Pak granieten bestand aan’

, Den Haag

Telegraaf, donderdag 21 februari 2019
Door Germa Graveland

De inspanningen van Den Haag om 500 extra bijstandsgerechtigden aan het werk te krijgen zijn te veel gericht op ’laaghangend fruit’, mensen voor wie hulp van een uitzendbureau al genoeg is. Dat stelt VVD-raadslid Judith Oudshoorn-Van Ginderen vandaag bij de commissiebespreking over het Werkoffensief 500+. „Er staan mooie dingen in”, aldus Oudshoorn. „Maar we willen meer aandacht voor het zogenoemde granieten bestand, de 11.000 mensen voor wie de bijstand geen tijdelijk vangnet meer is maar een levenslange voorziening.”

De partij wil ook kijken naar een aanpak per wijk. „Voor Loosduinen is bijvoorbeeld werk in de kassen een goede optie, terwijl in het centrum een baan in de horeca logischer is.”

Bijlage: