Haagse VVD in de pers: ‘Groeibedrijven vestigen zich amper in Den Haag’

, Den Haag

Algemeen Dagblad, woensdag 27 maart 2019

Den Haag is nog geen populaire plek voor groeibedrijven. In de top-5 van vestigingsplaatsen van bedrijven die veel banen scheppen komt Den Haag niet voor. Dat zegt raadslid Judith Oudshoorn van de VVD.

In 2018 huisvestte Amsterdam 39 van de 250 groeibedrijven, Rotterdam 22, Utrecht 11 en Den Haag en omstreken slechts een aantal. Voor Oudshoorn is dat reden om aan de bel te trekken. ,,Toen ik zag dat onze stad niet in de top-5 stond, schrok ik een beetje. Waarom kiezen deze bedrijven voor Amsterdam of Den Bosch? Onze wethouders Bruines en De Mos hebben een mooie basis neergelegd voor de nieuwe economische visie, maar de vraag is wel in hoeverre wij weten waarom deze groeibedrijven onze stad niet vinden.”

Digitalisering en IT zijn speerpunten voor Den Haag, maar ook van de zogeheten Deloitte Technology Fast 50 komen maar twee bedrijven uit Den Haag. Oudshoorn: ,,Ik wil weten hoe we onze stad aantrekkelijk voor hen maken.”