Haagse VVD eist actie tegen ‘onveiligheid’ vmbo’ers

Haagse VVD eist actie tegen ‘onveiligheid’ vmbo’ers

Dagblad070, 15 juni 2018

De Haagse VVD is geschrokken van de onderzoeksresultaten die gisteren zijn gepresenteerd door scholierenorganisatie LAKS. Daaruit blijkt dat de helft van de vmbo-scholieren zich onveilig voelt op school. VVD-raadslid Chris van der Helm: “Het is onacceptabel dat scholieren zich onveilig voelen op school. School hoort een veilige omgeving te zijn waarin kinderen zich kunnen ontplooien en werken aan hun toekomst.”

Ook de Onderwijsinspectie trekt aan de bel. Scholen zijn sinds 2015 verplicht zich in te spannen voor een veilig schoolklimaat en deze gegevens door te geven aan de Onderwijsinspectie. Veel scholen hebben dit nog niet gedaan. De Haagse VVD heeft wethouder Saskia Bruines van Onderwijs om opheldering gevraagd. Van der Helm wil dat de wethouder snel met een actieplan komt om de veiligheid op scholen te verbeteren. Ook wil hij van haar weten welke aantoonbare inspanningen Haagse scholen in het voortgezet onderwijs leveren om een veilig schoolklimaat te bevorderen en hoeveel scholen in de stad dat doen.