Haagse VVD in de pers: Halveer Prins Bernhardviaduct

, Den Haag

Telegraaf, dinsdag 27 februari 2018

DEN HAAG
Het Prins Bernhardviaduct, vlak achter Den Haag Centraal, kan voor de helft gesloopt worden.

Dat wil de Haagse VVD. De partij denkt zelfs dat de gracht eronder weer opengemaakt kan worden. Het groene Terminalgebouw moet dan wijken voor nieuwe woningen én mogelijk uitbreiding voor de Universiteit Leiden. „Dit viaduct is ergens in de jaren zestig gebouwd en toen wilden ze de stad ontsluiten met grote snelwegen de stad in”, legt VVD-lijsttrekker Boudewijn Revis uit. „Nu zie je dat de binnenstad steeds autoluwer wordt en is twee keer tweebaans eigenlijk niet meer nodig. En dat lelijke kantoorgebouw – eigendom van het Rijksvastgoedbedrijf – kan dan ook weg.”

Volgens Revis gaat het om een gewild stukje Den Haag, wat dan ontstaat tussen het busplatform en Schedeldoekshaven. „En een gebouw kan daar zonder problemen de lucht in.” De VVD spreekt van een realistisch plan. Een D66-idee voor overbouwing van het spooremplacement iets verderop is volgens Revis moeilijker te realiseren. „Dan moet je de NS en Prorail meekrijgen en dat zie ik nog niet gebeuren.”