Haagse VVD in de pers: ‘Cultuurpaleis ook voor Jan Smit en Frans Bauer’

AD Den Haag, 17 februari 2018

Cultuurwethouder Joris Wijsmuller gaat snel onderzoeken hoe het nieuwe cultuurpaleis Spuiforum meer geld kan opleveren. ,,Publiekstrekkers als Bauer, Smit en Tino Martin brengen geld in het laatje.’’

De Haagse gemeenteraad nam gisternacht een motie van de VVD aan om voor de zomer te komen met concrete voorstellen voor een beter ‘verdienvermogen’ van het cultuurpaleis en omgeving. ,,We moeten voorkomen dat er bij het Spuikwartier een structurele strop ontstaat’’, vindt fractieleider Frans de Graaf.

Dat kan bijvoorbeeld door een meer commerciële programmering of extra winkels: ,,Als het helpt om vaker toppers in de categorie Tino Martin, Jan Smit of Frans Bauer te programmeren, dan is dat prima. Alles dat kan helpen, is goed. Actie is nu nodig.’’ Vorig najaar werd duidelijk dat de exploitatie van het nieuwe cultuurcentrum een min laat zien van ruim twee miljoen euro per jaar.

De raad vreest dat nieuwe aanpassingen in het ontwerp extra negatieve gevolgen hebben. Vandaar het plan voor ‘winstmakers’.

Prima

Wijsmuller gaat voor de zomer onderzoeken hoe de opbrengsten omhoog kunnen. De wethouder vindt het prima om de verbeteringen in de exploitatie te bekijken, zei hij in het raadsdebat. Dat past bij het collegebeleid: ,,Dus tegen deze motie heb ik geen bezwaar.’’

Een populaire programmering was ook een van de punten die voormalig VVD-raadslid Thessa Eekhout eerder noemde in een stadsgesprek: ,,Eén doelgroep wordt steeds vergeten: de gewone, blanke Hagenees die vroeger naar Met Arie op Muzieksafari kon luisteren.’’

Popconcerten

Eerder beloofde directeur en Henk Scholten van de Stichting Dans- en Muziekcentrum al dat het nieuwe onderkomen voor het Residentie Orkest, het Koninklijk Conservatorium en het Nederlands Danstheater (open in 2020) meer wordt dan alleen een ‘tempel voor de hoge kunsten’. ,,We gaan hier grote popconcerten neerzetten samen met het Paard.’’