Podiumkunsten op zoek naar nieuw publiek

, Den Haag

Afgelopen weekend was ik bij de aftrap van het nieuwe culturele initiatief Ambitional. Met dit gezamenlijke initiatief van Residentieorkest, Nederlands Danstheater en Koninklijke Schouwburg|Nationale Toneel willen zij een nieuw publiek aan zich binden door de zakelijke en culturele wereld met elkaar te verknopen. Een mooi voorbeeld van hoe podiumkunsten innovatief zijn en nieuwe bezoekers aan zich weten te binden.

Karel Feenstra van het Residentieorkest is één van de drie initiatiefnemers en geeft aan dat Ambitional gericht is op jonge professionals die het leuk vinden om via cultuur andere professionals te ontmoeten. De eerste bijeenkomst was een groot succes. Het Residentieorkest maakte indruk met een fantastische uitvoering van de vierde symfonie van Bruckner. Daarvoor werd geborreld en gedineerd in het Zuiderstrandtheater en hield artistiek directeur Kieft een inleiding op de avond. En ondertussen heb ik leuke contacten aangehaald met architecten, advocaten, marketeers en modeontwerpers uit onze mooie stad.

De volgende bijeenkomst is op 28 januari bij het Nationale Toneel.