Haagse VVD in de pers: Betere regels voor opkomst Airbnb

, Den Haag

Telegraaf, woensdag 17 mei 2017

door Marcel van den Eng

De VVD in Den Haag wil dat de gemeente snel dezelfde spelregels gaat invoeren voor zowel hoteliers als mensen die via de website Airbnb hun huis een tijdje verhuren. Het raadslid Martin Wörsdörfer wil gelijke monniken, gelijke kappen voordat Airbnb rigoureus uit de klauwen loopt zoals in Amsterdam.

Den Haag is booming. Uit de jongste overnachtingscijfers van hoteliers blijkt dat de hofstad steeds meer toeristen trekt. Ook bleek dat de afgelopen weken wel tijdens de meivakantie toen allerlei touringcars zich een weg door de stad probeerden te banen en de binnenstad overspoeld werd met mensen met fotocamera’s in de aanslag.

‘Het is hartstikke mooi dat onze stad zo druk bezocht wordt. Dat gaat steeds meer de goede kant op, maar iedereen moet wel netjes toeristenbelasting betalen’, benadrukt Wörsdörfer. Volgens de Haagse liberaal is er altijd wat frictie tussen hoteliers en mensen die via Airbnb hun huis aanbieden.

Wörsdörfer vindt ook dat Airbnb-uitbaters ook snel aan alle veiligheidseisen, die ook voor hoteliers gelden, moeten voldoen.

De oproep is opvallend van een partij die prat gaat op minder regels. ‘Liever hebben we ook minder regels’, haast de VVD-er zich erbij te zeggen. ‘Als we het aantal regels voor hoteliers nog verder kunnen terugschroeven, graag.’

Wörsdörfer vindt het belangrijk dat de gemeente nu al met een eerlijk speelveld komt voor iedereen. ‘Je moet er niet aan denken om al aan de meer dan een miljoen overnachtingen per jaar te zitten. Dan ben je als gemeente simpelweg te laat.’

De VVD’er wil in ieder geval af van de regel dat mensen die via Airbnb hun huis verhuren niet meer dan vier mensen mogen laten overnachten in Den Haag. ‘Een gezin met drie kinderen wordt daarmee gedwongen een hotel te nemen. Dat is niet eerlijk.’

Wörsdörfer kan zich dan best voorstellen dat die gezinnen Den Haag links laten liggen en ervoor kiezen om een huisje te nemen in het oosten van het land. ‘Dat is een gemiste kans voor Den Haag, omdat die gezinnen geld hadden kunnen uitgeven in onze mooie stad.’

De liberaal vindt dat de gemeente de deuren wagenwijd open moeten doen voor deze gezinnen. Als het aan de VVD Den Haag ligt gaat de gemeente snel alles op een rijtje zetten qua regels, voordat Airbnb een hele grote vlucht heeft genomen. ‘Dan kunnen we vroegtijdig oneerlijkheid aanpakken. Daar heeft iedereen recht op, vooral de hoteliers.’

Het VVD-raadslid zal de verdere ontwikkelingen in Den Haag volgen vanuit zijn nieuwe functie in de Tweede Kamer.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *