Haagse VVD in de pers: Kosten niet te verhalen op krakers De Vloek

Haagse VVD in de pers: Kosten niet te verhalen op krakers De Vloek

Telegraaf 7 maart 2018

DEN HAAG

De gemeente Den Haag kan de schoonmaakkosten en het verwijderen van de spullen uit broedplaats De Vloek niet verhalen op de krakers.

Wel kan Den Haag de deurwaarderskosten en de kosten voor het toezicht bij de ontruiming in 2015 terugvorderen.

Dit blijkt uit een uitspraak van het Haagse Gerechtshof over de financiële gevolgen van de ontruiming van De Vloek. Het pand aan de Hellingweg in Scheveningen was tussen 2002 en 2015 gekraakt. Het moest worden ontruimd voor nieuwbouw. Alhoewel enkele krakers vrijwillig weg gingen, was er een harde kern die zich uiteindelijk onder groot protest door de politie uit het pand liet zetten. Hierbij werden barricades en verfbommen gebruikt. De gemeente heeft niet genoeg inzichtelijk gemaakt welke kosten voor het weghalen van de spullen en schoonmaak waren, daarom hoeven de krakers dit niet te betalen.

De Haagse VVD heeft schriftelijke vragen gesteld.