Dekker was uitgenodigd door het nieuwe RTL5-programma “Delft Blauw” dat studenten van de TU volgt.De Scheveningse opnames zullen waarschijnlijk 22 januari te zien zijn. Aan de TU Delft bestudeert men al langer de mogelijkheden van kunstmatige riffen voor de Nederlandse kust.
Sander Dekker: “Ik ben enthousiast over de mogelijkheden. Een rif voor de kust is niet alleen leuk voor surfers, maar ook voor publiek. Daarnaast kan het een rol spelen bij de kustverdediging en het voorkomen van kustafslag. De VVD vindt dat Den Haag de mogelijkheden van surfen en strand maximaal moet benutten”.
De VVD wil een onderzoek naar de mogelijkheden. Er wordt nu jaarlijks kostbaar zand opgespoten. Een kunstrif kan wellicht worden meegenomen in de plannen voor de kustverdediging van Scheveningen.
Persbericht - Den Haag, 11 januari 2006